تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : معلمان ایران
حوزه : آموزش و پرورش
شماره : 113
تاریخ : 14 مهر, 1398 :: 17:20
حکایت تغییر نام و کاربری مدارس خیر ساز معلمان ایران: با وجود تأکیدهای فراوان مبنی بر عدم تغییر نام و نوع کاربری مدارس خیرساز، خبرها حاکی از تداوم این امر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ملعمان ایران ، بخشی از نیاز فضاهای آموزشی کشور با مشارکت و همراهی افراد خیر تأمین می شود.

در ابتدای پروژه های خیر ساز، در موافقت نامه ای بین آموزش و پرورش، سازمان نوسازی و فرد یا افراد خیر، نام و نوع کاربری فضای آموزشی تعیین می شود.بلو

اما تغییر کاربری و یا نام این فضاهای آموزشی همواره گلایه خیران محترم را در پی داشته است. تا آنجا که در ۱۴ تير ۱۳۹۳ مرتضی رئیسی رئیس وقت سازمان نوسازی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان از تاکید مقام معظم رهبری بر عدم تغییر نام مدارس خیرساز خبر داده بود.

به نظر می رسد با وجود تأکید صریح مقام معظم رهبری و همچنین انعقاد موافقت نامه در ابتدای پروژه، این کار همچنان انجام می شود.

فارغ از نیات خیران در ساخت مدرسه، هنگامی که مدرسه ای ساخته می شود تغییر دادن نام آن موجب بی انگیزگی خیران مدرسه ساز و به نوعی ایجاد سد در برابر کار خیر محسوب می شود.

در تازه ترین خبر، دیروز خبرگزاری فارس در گزارشی به گلایه خیرین از تغییر نام و کاربری مدارس خیرساز پرداخت و از قول محمدرضا جعفری مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز نوشت:

تغییر نام و کاربری برخی از مدارس خیرساز که در چند منطقه صورت گرفته است باعث ناراحتی خیرین شده است که درخواست پیگیری آن را داریم.

ضرورت مدرسه سازی در دویست نقطه سیستان و بلوچستان

این خبرها در حالی منتشر می شود که نیازسنجی ها از ضرورت مدرسه سازی در 200 نقطه استان سیستان و بلوچستان حکایت دارد.

محمدرضا واعظ مهدوی مشاور وزیر آموزش و پرورش با حضور در شورای اداری استان سیستان و بلوچستان از این دویست نقطه با عنوان "نیازهای بسیار حاد فضای آموزشی استان سیستان و بلوچستان" یاد کرده بود.

ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین کشور هم از تفاهم با آموزش و پرورش و استانداری برای برطرف کردن این مشکل خبرداده و درخواست کرده است در تمامی استان ها این نقاط شناسایی شوند.

بنا بر گفته های جعفری مدیرعالم جامعه خیرین مدرسه ساز، در شهرستانهای کشور 400 مجمع خیرین مدرسه ساز وجود دارد و ظرفیت خوبی برای کاهش نیازهای موجود دز زمینه فضای آموزشی است. امیدواریم دیگر شاهد اقداماتی مانند تغییر نام و کاربری فضاهای آموزشی که دلسرد کننده خیرین مدرسه ساز است نباشیم. انتهای پیام/  

© 2020 تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران محفوظ می باشد.