تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : معلمان ایران
حوزه : آموزش و پرورش, صفحه نخست
شماره : 404
تاریخ : 1 بهمن, 1398 :: 18:40
آموزش و پرورش استثنایی معاون تشخیص، پیشگیری، تربیت بدنی و پرورشی سازمان استثنایی: 70 هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس عادی تحصیل می کنند معلمان ایران - محمدحسن عظیم عراقی معاون تشخیص، پیشگیری، تربیت بدنی و پرورشی سازمان استثنایی از تحصیل 70 هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس عادی در قالب طرح تلفیقی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران ، محمدحسن عظیم عراقی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اجرای طرح تلفیقی و تحصیل دانش آموزان با نیازهای ویژه در مدارس عادی اظهار داشت:

در قالب طرح تلفیقی، دانش آموزان آسیب دیده بینایی، شنوایی، اوتیسم با هوش بهر نرمال و بچه‌هایی که مشکل جسمی حرکتی دارند اما هوش‌بهرشان طبیعی است در مدارس عادی مشغول به تحصیل می‌شوند. حدود ۷۰ هزار دانش آموز در مدارس عادی در قالب طرح تلفیقی تحصیل می‌کنند.

وی از تحصیل دانش آموزان دارای هوش‌بهر پایین تر از حد نرمال در مدارس خاص آموزش و پرورش استثنایی خبر داد و تعداد دانش آموزان مدارس استثنایی را 80 هزار نفر اعلام کرد.

عظیم عراقی افزود:

دانش آموزان با هوش‌بهر ۵۰ تا ۷۰ در مدرسه استثنایی مشغول به تحصیل هستند . البته برخی موارد وجود دارد که دانش‌آموز به عنوان مثال کم شنواست و هوش‌بهر خوبی دارد اما با توجه به اینکه دایره لغاتش کامل و کافی نیست مدتی در مدرسه استثنایی درس می‌خواند و اگر پیشرفت کرد به مدرسه تلفیقی منتقل می‌شود تا در مسیر تحصیل دچار مشکل نشود.

این مقام مسئول با تأکید بر لزوم فراهم نمودن شرایط مطلوب زندگی اجتماعی برای معلولان، خواستار مناسب سازی معابر شهری و فضاهای آموزشی برای دانش آموزان مسئول شد و گفت: مرزبندی بین افراد سالم و معلول برداشته شود و باید دانش آموزان معلول و عادی در کنار هم درس بخوانند و رشد کنند. / ایسنا

© 2020 تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران محفوظ می باشد.