تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : معلمان ایران
حوزه : آموزش و پرورش, صفحه نخست
شماره : 444
تاریخ : 10 اسفند, 1398 :: 22:00
محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش : اختیار تعطیلی مدارس منحصراً با ستاد ملی کرونا است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران ، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و ویدئوکنفرانس با مدیران کل آموزش و پرورش استانها ، در رابطه با تعطیلی مدارس گفت:

اختیار تعطیل کردن مدارس از شورای تامین استان‌ها سلب و شورای امنیت ملی بر اساس مصوبه‌ای که از سوی رهبر معظم انقلاب نیز تفویض شده است این موضوع را به ستاد ملی پیشگیری از شیوع کرونا محول کرده است لذا مبنای هرگونه تصمیم و عمل در موضوع کرونا منحصرا در اختیار ستاد پیشگیری است.
وزیر آموزش و پرورش افزود: بر اساس تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هر منطقه ای که آلوده باشد تعطیل اعلام می شود. وی اضافه کرد:
تحرک زیاد جمعیت و انجام سفرها یکی از مشکلات جدی در مسیر پیشگیری از بیماری کرونا است بنابراین اطلاع‌رسانی در خصوص تعطیلات تنها از طریق استان‌ها انجام می‌شود.
این مقام مسئول به استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای تداوم آموزش اشاره کرد و گفت:
ما باید از تهدید موجود برای توسعه آموزش‌های مجازی بهره‌مند شویم، به‌نحوی که از این به بعد مدرسه عملا تعطیل نمی‌شود بلکه در موارد تعطیلی معلمان در مدرسه حضور دارند و آموزش‌های لازمه را از طریق فضای مجازی ارائه می‌دهند بنابراین در این صورت تعطیلی مدارس مفهومی نخواهد داشت.
منبع: ایسنا

© 2020 تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران محفوظ می باشد.