تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : معلمان ایران
حوزه : آموزش و پرورش
شماره : 493
تاریخ : 26 اسفند, 1398 :: 16:14
مسابقات قرآنی دانش آموزی در بستر فضای مجازی برگزار می شود معلمان ایران - محمدرضا مسیب زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش از برگزاری مسابقات قرآنی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران ، محمدرضا مسیب زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش با اشاره به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و نحوه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تعطیلات نوروز گفت:

فعالیت‌های حوزه پرورشی از چند شاخصه برخوردار است یکی از شاخصه‌های اصلی فعالیت‌های حوزه پرورشی این است که همه فعالیت‌ها کاملا داوطلبانه است هیچ فعالیتی در حوزه پرورشی اجباری نیست شاخصه دیگر آن میل و رغبت داوطلب را به همراه دارد یعنی دانش آموزان با میل و رغبت خود برای غنی سازی اوقات فراغت در فعالیت‌های پرورشی شرکت می‌کنند. یکی دیگر شاخصه فعالیت‌های پرورشی این است که زمان و مکان خاصی ندارد یعنی الزامی وجود ندارد که فعالیت‌ها در ساعات حضور دانش آموزان در مدرسه انجام شود.

وی افزود:

یکی از مهمترین طرح‌های ما در این ایام برگزاری مسابقه بزرگ نصر با حضور خانواده‌ها است و به همین منظور کانالی را در شبکه‌های مجازی راه اندازی کرده‌ایم که آدرس آن nasre۱۳۹۹@ است و در همه پیام رسان‌ها قابل دریافت است همچنین سامانه serat.pt.medu.ir را راه اندازی کردیم که دانش آموزان می‌توانند تلاوت‌های تقلیدی ضبط کنند که الگوی تلاوت و نمونه چهار قاری برجسته دنیا مصطفی اسماعیل، منشاوی، شحات انور و عبدالباسط را انتخاب کرده‌ایم که دانش آموزان این تلاوت‌ها را تقلید می‌کنند و هرکدام ۳ الی ۴ دقیقه قرائت خود را ضبط و برای ما ارسال می‌کنند که از میان تلاوت‌ها برترین‌ها را انتخاب می‌کنیم و به آنها جوایزی اهداء خواهیم کرد که مختص دانش آموزان است.

مدیر کل قرآن عترت و نماز گفت مسابقه اذان نیز برگزار می شود و دانش آموزان از همین طریق می توانند صدای خود را ضبط کرده و برای ما ارسال کنند.

وی طرح های حفظ جزء سی قرآن کریم، خوانش قصه های قرآنی، طرح مصباح الهدی را از دیگر طرح های در حال اجرا برشمرد.

مسیب زاده در زمینه صحیح خوانی قرائت نماز گفت:

به همین منظور سایتی در این کانال معرفی شده که دانش آموزان می‌توانند با مراجعه به آن سایت قرائت نماز خود را ضبط کنند و بارگذاری کنند که به آنها نمره داده می‌شوند و کسانی که صحیح‌تر نماز خود را می‌خوانند گواهی صحت قرائت نماز به آنها تعلق می‌گیرد.

منبع: ایسنا

© 2020 تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران محفوظ می باشد.